Бронювання Online

  1. Ваше Ім'я*
    Введіть Ваше ім'я!
  2. Номер телефону*
    Введіть номер телефону!
  3. Дата заїзду*
    Введіть дату!
  4. Дата виїзду*
    Введіть дату!
  5. Тип номеру*
    Введен недействительный тип данных

Санаторій "Карпатські зорі" – пропонує для відпочиваючих прогулянковий маршрут відстанню в 5,5 км, розрахований на 2,5 год. Починається він з туркомплексу "Карпатські зорі", йдемо по вул. Над Гуком, вздовж річки Рибниці до Косівського лісництва.

По дорозі розповідаємо туристам про легендарного ватажка опришків Олексу Довбуша. Народився він у 1700 р. в Печеніжині Коломийського району в сім’ї селянина-бідняка.

Перші відомості про керівника антифеодального руху знаходимо в документах 1738 р. В них розповідалось, що перший загін Довбуша нараховував до 50 опришків. У 1737-39 роках опришки спрямували свої удари проти панів і лихварів у Печеніжині, Текучі, Вербіжі і Микуличині. Особливо активно діяли опришки на Коломийщині у 1739 ровці. У жовтні 1739 р. Довбуш прибуває на солеварню в с.Текучу і розправляється з лихварем Лошаком, що дуже стурбувало княжну Яблонську, яка мешкала тоді у Львові. Вона просить у листах до Беное ретельно розслідувати цю справу, зміцнити каральні загони і припинити опришківські розбої. Та, як виявилось, Довбуш, убив Лошака не просто так. У цього лихваря заборгували майже чи не всі селяни. Після розправи з Лошаком Довбуш спалив усі лихварські документи і в такий спосіб визволив селян з боргового зашморгу.

Десь на початку 1740 року Довбуш із своїм загоном побував у Воскресінцях, Уторопах, Перегінську. Опришки навіть підступили до Косова й отаборились на Міській горі, нахвалялися спалити Кути, але задуму свого не здійснили, бо Кути були тоді досить великим, добре організованим і захищеним містом. Найбільшого розголосу набула розправа Довбуша над отаманом Дідушком у Довгопіллі, вчинена з особливою жорстокістю. Загинув Олекса Довбуш 24 серпня 1745 року від руки чоловіка своєї любаски. Однак і цю смерть народвозвеличив у своїх піснях, казках і легендах.

З Косівського лісництва підіймємось стежкою догори, тримаючись лівої сторони. І ось перед нами величезний камінь льодовикового походження. Це і є Камінь Довбуша. Таких пам’ятних каменів, печер та інших знаків на честь уславленего народного ватажка у Карпатах чимало.

Завдання екскурсовода - пояснити туристам, що про Довбуша ми переважно судимо не з достовірних джерел, яких дійшло до нас не так уже й багато, а перш за все - з народних уявлень пре цього справді грізного народного месника і талановитого ватажка, з фольклорних джерел, у яких народ створив міф про Довбуша, показав його таким, яким він хотів бачити свого захисника. Образів створено таких чимало і в інших народів світу, особливо в часи жорстокого феодально-кріпосницького гніту.

Ще на початку минулого століття Камінь Довбуша було видно звідусіль. Зараз його сховали під своїми кронами велетні-буки, смереки та інші дерева. Але стежка до нього не заростає.

Назад повертаємось стежкою до лісництва, сходимо на вулицю Над Гуком - і перед нами знову "Карпатські зорі".

М. Тригуб’як

Активний відпочинок

  • Prev
Наші кваліфіковані екскурсоводи допоможуть Вам приємно та з ...
Санаторій "Карпатські зорі" – пропонує для відпочиваючих ...
Маршрут на Михалкову гору починається з туркомплексу "Карпатські ...
Найімовірніша версія назви хребта походить від слова сокіл, ...
Біля підніжжя Карпат лежить мальовничий Косів – місто, яке часто ...
  Косівщина — неповторно мальовничий куточок Гуцульщини, край ...
Прогулянковий маршрут відстанню в 5,5 км розрахований на 2,5 ...
Санаторій "Карпатські зорі" – пропонує для відпочиваючих ...

Популярні процедури

Галокліматична камера

Основними показаннями до призначення ...

лип. 02 2014

Read more

Лікувальні ванни

Мінеральні ванни надають сприятливу дію на весь ...

лип. 02 2014

Read more

Гідроколонотерапія

Гідроколонотерапія – методика моніторного очищення ...

лип. 02 2014

Read more

  Цікаві місця

Музей Івана Франка

Літературно-меморіальний музей Івана Франка — музей, ...

черв. 28 2014

Read more

Вододохреща у с. Соколівка

Неповторінсть та автентичність  гуцульських звичаїв та ...

черв. 23 2014

Read more

г. Копілаш

черв. 23 2014

Read more

Підпишіться на новини

Введіть свою електронну адресу в форму нижче

Ми поважаємо Ваше право на приватність.

Ваші дані не будуть передані іншим особам. 

Нові маршрути

Scroll to top